Wyłącznik światła, żarowki, oświetlenia, lampy z WiFi. Sterowanie przez dowolne urządzenie z przeglądarką internetową. Współpracuje z Apple Homekit za pośrednictwem HomeBridge.


Funkcje urządzenia

Wyłącznik działa ze standardowym wyłącznikiem oświetlenia - nie wymaga przewodu neutralnego w wyłaczniku. Nie wymaga zmian w istniejącej instalacji elektrycznej, nie wymaga wymiany wyłącznika.

Sterowanie poprzez przeglądarkę internetową

Łączność WiFi - 2,4GHz

Bezpieczne zasilanie 5V

Działa z Apple Homekit za pośrednictwem HomeBridge

Nie wymaga podłączenia do internetu, nie wysyła żadnych danych do sieci, wszystko odbywa się w sieci lokalnej.


Wykorzystanie

Urządzenie powstało z myślą o użytkownikach, którzy mają standardową instalację elektryczną (wyłącznik bez przewodu neutralnego) i chcieliby mieć dodatkowo możliwość sterowania oświetleniem z dowolnego urządzenia, które posiada przeglądarkę internetową (smartphone, tablet, laptop, komputer stacjonarny). Zaletą tego urządzenia jest możliwość wykorzystania istniejącego standardowego wyłącznika oświetlenia (włącz/wyłącz).

Sposób podłączenia

UWAGA: Podłączenie urządzenia powinno być wykonywane po odłączeniu zasilania (wyłączeniu bezpieczników) przez osoby wykwalifikowane. W wyłączniku panuje wysokie napięcie 230V groźne dla życia i zdrowia.

NIE PONOSIMY ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY SPOWODOWANE NIEPRAWIDŁOWYM PODŁACZENIEM LUB PODŁĄCZENIEM PRZEZ OSOBY NIEWYKWALIFIKOWANE, PODŁĄCZENIEM POD NAPIĘCIEM ITP. MONTAŻ WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Po odkręceniu wyłacznika, należy odkręcić dwa przewody od wyłącznika i podłączyć je do przekaźnika urządzenia. Cienkie przewody sterujące urządzeniem należy podłączyć do wyłacznika w miejsca gdzie wcześniej były przewody zasilające lampę.

Porównanie z innymi produktami

Dla porównania, inteligentna oprawka, która pozwala na zadalne sterowanie oświetleniem wymaga, aby wyłącznik światła cały czas pozostawał w pozycji włączonej. Dzięki temu mamy możliwość sterowania oświetleniem tylko przez WiFi. Ustwienie wyłacznika w pozycji wyłączonej powoduje, że nie masz już możliwości sterowania oświetleniem przez WiFi. Nasze urządzenie eliminuje ten problem ponieważ zachowuje standardowe działanie wyłącznika i dodatkowo daje możliwość sterowania przez WiFi. Możesz manualnie załączyć oświetlenie wyłącznikiem, a wyłączyć je zdalnie przez WiFi i na odwórt. Obydwa sposoby działają jednoczeńie i nie wykluczają się na wzajem.

Bezpieczny - działa w sieci lokalnej, nie łączy się do internetu, nie wymaga zewnętrznych serwerów jak inne tego typu urządzenia (np. eWeLink), nie wymaga rejestracji, podawania adresu email, zakładania konta.

Nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania, działa przez przeglądarkę internetową na komputerach stacjonarnych z dowolnymi systemami operacyjnymi (Windows, MacOS, Linux), na telefonach i tabletach z dowolnymi systemami operacyjnymi (Android, iOS, Windows)

Urządzenie zwraca status oświetlenia, dlatego w łatwy sposób można je zintegrować z istniejącymi systemami inteligentnych domów (Google, Alexa, Apple Homekit (przez Home Bridge))

Wymaga dodatkowego zasilania 5V, które należy doprowadzić do urządzenia np. ze standardowej ładowarki do telefonu. Jest to bezpieczne rozwiązanie gdy w domu masz małe dzieci lub zwierzęta, które mogłyby uszkodzić przewód zasilający i narazić się na utratę zdrowia lub życia. Urządzenie zasilane jest bezpiecznym naięciem 5V.
Przewody zasilające mogą być dużo cieńsze niż w przypadku napięcia 230V co ułatwia ich ukrycie chociażby w cienkim rowku w tynku, pod tapetą itp.

Dane techniczne

Zasilanie 5V (np. ładowarka do telefonu, powerbank, port USB komputera lub laptopa)

Pobór prądu przy włączonym WiFi - 20-50mA

Łączność WiFi 2,4GHz


Wybrane polecenia sterujące

Załączenie światła

http://[ADRES_IP]/on

Wyłączenie światła

http://[ADRES_IP]/off

Wyłączenie światła po 15 sekundach

http://[ADRES_IP]/off15

Wyłączenie światła po 30 sekundach

http://[ADRES_IP]/off30

Wyłączenie światła po 45 sekundach

http://[ADRES_IP]/off45

Wyłączenie światła po 60 sekundach

http://[ADRES_IP]/off60

Status oświetlenia

http://[ADRES_IP]/status

Panel sterowania

http://[ADRES_IP]/panel

Ustawienia sieci Wi-Fi - zapisywane w pamięci urządzenia

http://[ADRES_IP]/

 

Cena: 59zł (zawiera 23% Vat)

Cena zestawu: 80zł (zawiera 23% Vat) - zasilacz, kabel USB, obudowa

W ofercie posiadamy taki sam wyłącznik współpracujący z przyciskiem (np. takim jak przycisk dzwonka do drzwi)

Jesteś zainteresowany tym produktem? Napisz do nas - email znajdziesz w stopce strony.